Svátek má: Státní svátek

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinské město bylo ponecháno bez horké vody kvůli dluhům!

Ukrajinské město bylo ponecháno bez horké vody kvůli dluhům!

Dluhy ukrajinských obyvatel související s nízkými příjmy a naopak rostoucími poplatky za komunální služby si začínají vybírat svoji tvrdou daň.

Ilustrační foto
6. srpna 2019 - 10:10

Ukrajinské město Energodar v Záporožské oblasti bylo odpojeno od zásobování horkou vodou kvůli tomu, že jeho obyvatelé nahromadili dluhy za kanalizační a vodovodní služby.

Informovala o tom webová stránka městské rady Energodaru, které má zhruba 56 tisíc obyvatel.

Objasňuje, že kvůli těmto dluhům nemohly veřejné služby platit spotřebovanou elektřinu.

„Vzhledem k nízké úrovni platby za vodovod a služby související s odpadními vodami byl společnosti PEK Topenergo LLC generován významný dluh společnosti KP „Teplovodokanal“ za elektřinu. Celková výše dluhu - 1 milion 826 tisíc hřiven. V této souvislosti jsou od 1. srpna v Energodar, PST a TRP odpojeny od napájení, v důsledku čehož je zastavena dodávka teplé vody do bytových domů, zařízení a podniků,“ uvádí se v prohlášení.


Objasňuje, že městské úřady se rozhodly předložit k projednání zasedání městské rady Energodar otázku poskytnutí KP "Teplovodokanal" finanční podporu ve výši 10 milionů hřiven.

Ale takto postiženo nebylo a patrně ani nebude jen jedno ukrajinské město.

1. srpna ve městě Lysyčansk v Luhanské oblasti bylo kvůli dluhům přerušeno napájení čerpací stanice. Asi 13 tisíc předplatitelů zůstalo bez přívodu vody.

25. června se část ukrajinského města Poltava ocitla bez vody kvůli dluhům za společnost „Poltavavodokanal“ za elektřinu.

(kou, prvnizpravy.cz, en.gov.ua, foto: arch.)