Svátek má: Radana|Radan

Zprávy

Velikost textu:

Žadatel o azyl se možná nudil, tak rozbíjel skla u aut (VIDEO)

Žadatel o azyl  se možná nudil, tak rozbíjel skla u aut (VIDEO)

<< VIDEO >> Video svědka trvá pouze 40 sekund. V pozadí je slyšet vystrašený ženský hlas: "Moje auto!"

Migrant řádí
12. července 2019 - 03:20

Na videu je vidět  Afričana se silnou větví, jak rozbíjí okna osmi zaparkovaných aut.  Je nerušen a svou „práci“ dělá v klidu.

Scéna se odehrála  ve středu před azylovým střediskem  v Donauwörthu v Bavorsku. Podle policie způsobil 19letý Afričan až do svého zatčení škodu kolem 50 000 eur. Auta patřila zaměstnancům azylového centra.

Důvod, proč se Nigerijec  tak rozzuřil není  stále jasný a na otázku Jestli už byl muž v minulosti nápadný podobným chováním,  policie neodpověděla.

Výtržník však nešel  přímo do cely. Protože po zatčení  byl “zmatený a komunikoval  neartikulovaně”,  policisté jej vzali do okresní nemocnice na vyšetření. Ukázalo se, že člověk nežije v místní ubytovně, ale je registrován v okrese Augsburg.

V minulosti se azylové centrum v Donauwörth opakovaně dostalo na titulní stránky kvůli nepokojům žadatelů o azyl. Tak, v listopadu 2018, spor o rohlík tak eskaloval, který jen velké množství policie mohlo ukončit.

V únoru 2018 asi 150 převážně afrických žadatelů o azyl zastavilo vlakovoué dopravu v částech Bavorska. Protestovali tak proti jejich zamítnutým žádostem o azyl. Také v tomto případě muselo zasahovat velké množství policistů, aby situaci uklidnili.


(rp,prvnizpravy.cz,jungefreiheit,foto:arch.)