Svátek má: Ignác

Regiony

Velikost textu:

Dětské oddělení Nemocnice České Budějovice přivítá klauny

Dětské oddělení Nemocnice České Budějovice přivítá klauny

V úterý 30. 7. 2013 v 15.00 navštíví Dětské oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. opět zdravotní klauni. Dr. Gusta Hustá (Sylva Malinková) a sestra Sladěná (Stáňa Kočvarová) přinesou starším dětským pacientům závan radosti a dobrou náladu. 

Nemocnice České Budějovice, a.s.
29. července 2013 - 07:00
Zdravotní klauniády probíhají v této nemocnici pravidelně celý rok, tedy i o prázdninách. V současné době navštěvuje pravidelně 83 zdravotních klaunů pravidelně 65 nemocnic a ročně tak potěší více než 70 tisíc pacientů. Zdravotní klauniády probíhají individuálně, pro každého pacienta zvlášť. Cílem je odreagovat děti od strachu a napětí, které mohou v nemocnici zažívat. Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Radek Šíma z Krajského úřadu Jihočeského kraje, České Budějovice.

Zdravotní klauni z občanského sdružení Zdravotní klaun získali v uplynulých dnech certifikát z berlínské univerzity Steinbeis-Hochschule Berlin (SHB). Zdravotní klaun se tak stal první organizací svého druhu na světě, která má certifikované odborníky, pravidelně navštěvující pacienty a přinášející jim úsměv a dobrou náladu.

(jv,foto:arch.nem)

Více z regionu na Jihoceskenovinky.cz