Svátek má: Žofie

Regiony

Velikost textu:

Akce otužilců na Lipensku "Covide, nezlob mě" se o týden posouvá

Akce otužilců na Lipensku "Covide, nezlob mě" se o týden posouvá

Pokus o český rekord v počtu otužilců na jednom místě se o jeden týden odsouvá. Akce má název „Covide nezlob mě“ a organizuje ji Turistický spolek Lipenska.

Otužilkyně z Frýdavy Pavla Mynářová
24. února 2021 - 07:30

Na deseti místech Lipna se najednou do vody ponoří otužilci z celých Čech. Její konání se ale kvůli epidemické situaci neuskuteční v sobotu 27. února, ale v sobotu 6. března. Důvodem je celorepublikově zvýšený počet onemocnění COVID -19 a nouzový stav, který je v České republice stále vyhlášen. Posun termínu doporučila ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Květoslava Kotrbová.

"I když jsme na tom nyní s výskytem COVID-19 v jižních Čechách relativně dobře, nemůžeme za současného celorepublikového stavu akci doporučit ke konání. Možnosti konání jsme diskutovali i s odborníky z Ministerstva zdravotnictví, kteří rovněž doporučují akci odložit," uvedla Květoslava Kotrbová.

"Je vidět, že akce je nazvaná správně. Covid nás všechny zlobí již celý rok. Ochromil podnikání na Lipensku, protože zde jiný sektor pro obživu, než cestovní ruch, není. Vyřadil ubytovatele, znemožnil provozovat lanovky na sjezdovkách. Přesto k nám stále míří desítky tisíc návštěvníků. Respektujeme virus, ale jsme na něj připraveni, umíme zajistit taková pravidla, aby se při akcích pod širým nebem eliminovala rizika,“ říká Jiří Mánek, předseda Turistického spolku Lipenska.

O událost je od jejího vyhlášení nebývalý zájem. Na sociální síti Facebook na samotnou akci reagovalo téměř 160.000 lidí z celé republiky. Organizátoři každý den odpovídají na desítky emailů, vyřizují podobně vysoké množství telefonátů. Důvodem zájmu je především popularita otužování u nás a také kvalitní propagace celé události.

Již více než 20 let sleduje amatérský meteorolog na Lipně počasí

Akce "Covide nezlob mě" se koná ve spolupráci se všemi obcemi z Lipenska a také Agenturou Dobrý den. V sobotu 6. března se mohou otužilci na Lipensko bezplatně svézt se společností České Dráhy a GW Train. Partnerem akce je také firma Batist Medical, český výrobce nanoroušek. Také Vodní záchranná služba ČČK a Český červený kříž. Akce má rovněž záštitu Českého olympijského výboru a je zařazena mezi akce "Česko sportuje". Název akci propůjčil autor stolní hry „Covide nezlob mě, kterou sám vymyslel v době své nemoci a kovidové karantény.

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Pavel Pechoušek za Turistický spolek Lipenska.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:p.pechoušek.tsl.)