Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Český Krumlov ruší adventní program na náměstí Svornosti

Český Krumlov ruší adventní program na náměstí Svornosti

V úterý 23.listopadu zasedla na mimořádném jednání Rada města Český Krumlov, která projednala připravovaný adventní program v souvislosti s aktuální epidemickou situací.

Český Krumlov
25. listopadu 2021 - 07:30
 
Stejně jako ostatní města po celé republice přistoupil i Český Krumlov k rušení velkých akcí na náměstí Svornosti, které představují bezpečnostní riziko v šíření nemoci covid-19. Adventní trh a menší akce ale město zachovává.

„Na stole jsme měli několik variant a pro tuto chvíli jsme zvolili nejschůdnější verzi. Rušíme veškerý program na náměstí, kde se standardně schází stovky až tisíce lidí, a kde nedokážeme uhlídat a zajistit dodržování opatření. Je to příliš velké riziko. Nicméně na menších koncertech a představeních jsme schopni bezinfekčnost kontrolovat, proto tyto menší programy chceme zatím zachovat,“ vysvětluje starosta Dalibor Carda.

První akcí, která měla otevřít celý krumlovský advent a je zrušena, je tradiční rozsvícení vánočního stromu o první adventní neděli 28. listopadu. Strom, který byl na náměstí přivezen v pondělí, bude rozsvícen hned, jak se dokončí jeho výzdoba. Zrušený je i oblíbený Andělský průvod městem naplánovaný na 10. prosince.

Vánoční atmosféra ale na náměstí přeci jen zůstane. Kromě nazdobeného stromu, betlému a reprodukovaných koled se bude konat i adventní trh. „Přípravy na vánoční trh pokračují, stánky se začnou stavět ve středu a za dodržení všech platných nařízení se otevřou v pátek 26. listopadu, pokud se nezmění opatření vlády,“ dodává starosta.O dalších akcích, jako je Živý betlém (23. prosince), nebo Medvědí Vánoce se rozhodne později podle vývoje situace. Konání nebo zrušení jednotlivých akcí bude aktualizováno na webu www.ckrumlov.info.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Petra Nestávalová, tisková mluvčí Městského úřadu Český Krumlov.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:měú,l.mrázek)