Svátek má: Stela

Regiony

Velikost textu:

Do Jihočeského kraje dorazily očkovací vakcíny proti covidu-19

Do Jihočeského kraje dorazily očkovací vakcíny proti covidu-19

Tři krabice s celkem 3 500 očkovacími dávkami proti covidu-19 dorazily do Jihočeského kraje ve středu 20. ledna.

Ilustrační foto
21. ledna 2021 - 07:30

„Okamžitě jsme otevřeli očkovací termíny pro zaregistrované seniory ve všech okresech. Dodávka bude rozdělena do jednotlivých okresů podle počtu registrovaných seniorů. Od zítřka, tedy čtvrtka, budeme očkovat seniory ve věku 80+ ve všech okresních nemocnicích, protože kapacita je tam zatím dostatečná. Pouze v Českých Budějovicích očkujeme ve vakcinačním centru OČKO v Pavilonu T1 na výstavišti,“ sdělil hejtman Martin Kuba.

Podle Kuby je vše je připraveno tak, aby byly dodané vakcíny aplikovány během tří až čtyř dnů. „Na jihu Čech je teď zaregistrováno asi 11 500 seniorů, takže tyto vakcíny nám stačí zhruba pro třetinu z nich. Bohužel, víc nám teď nedodali. Jakmile dostaneme další dávky, budeme v očkování pokračovat. Zároveň chci všechny požádat, aby zachovali klid. Jsme dobře připraveni a jakmile budeme mít další vakcíny, všechny registrované seniory naočkujeme během pár dní,“ nastínil hejtman.


Českobudějovické OČKO zahájilo zkušební provoz

Kuba rovněž žádá všechny, aby do vakcinačních center nechodili hodinu, nebo dvě dopředu. „Vše je tam připravené a zorganizované. Také prosíme všechny, kteří nebudou mít termín, aby do center nechodili. Nemáme žádné zásoby navíc a vypisujeme termíny na všechny dávky. Nebude tedy možné očkovat někoho, kdo nebude mít termín,“ uzavřel hejtman.

Jihočeskénovinky.cz  informoval Mgr. Radek Šíma, tiskový mluvčí Krajského úřadu Jihočeského kraje.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:arch.kú)