Svátek má: Žofie

Regiony

Velikost textu:

Hejtman Martin Kuba řeší napjatou situaci v táborské nemocnici

Hejtman Martin Kuba řeší napjatou  situaci v táborské nemocnici

Napjatou komunikaci mezi vedením táborské nemocnice, zástupci odborů a zaměstnanci chce urychleně vyřešit hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.

Jihočeský hejtman Martin Kuba
15. dubna 2021 - 07:30

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba proto minulý týden zdravotnické zařízení osobně navštívil. Dobře si totiž uvědomuje, že součástí kvalitního zdravotnického zařízení není jen špičkové přístrojové vybavení, ale hlavně kvalitní a funkční mezilidské vztahy.

„Minulý týden jsem byl na jednání v nemocnici v Táboře. Poslední dobou, tam byla dost napjatá komunikace mezi zaměstnanci, zástupci odborů a vedením nemocnice. Poslechl jsem si všechny zúčastněné strany a domluvili jsme se, že společně zkusíme ty věci napravit. Všem stranám jde přece o to samé. Aby táborská nemocnice byla skvělá nejen pro pacienty, ale i pro zaměstnance. Já jako hejtman pro to budu ve všech našich nemocnicích dělat maximum,“ uvedl hejtman, který se dohodl s vedením nemocnice, že situaci zklidní personální změna na pozici hlavní sestry. Nemocnice na tuto pozici vypíše výběrové řízení.

„Věřím, že tento krok vedení nemocnice povede ke zklidnění situace a nastartování nové komunikace,“ podotkl Kuba.


Jihoceskenovinky.cz informovala Bc. Hana Brožková za Krajský úřad Jihočeského kraje.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.kú)