Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Hvězdy budou na Lipensku zpívat na podporu cestovního ruchu

Hvězdy budou na Lipensku zpívat na podporu cestovního ruchu

Hvězdy naší populární hudby vystoupí a zazpívají na lipenském parníku Adalbert Stifter na v rámci koncertu „JEDEME DÁL…“, který se koná na podporu cestovního ruchu v této turisticky navštěvované oblasti.

Lipno
19. září 2020 - 07:30

Sámmer Issa, Martin Maxa, Kamila Nývltová nebo Martin Harich vystoupí ve čtvrtek 24.září v rámci své návštěvy Lipenska přímo na hladině lipenského jezera. Koncert začíná v 17 hodin a potrvá do 19 hodin. Vstupenka bude stát symbolických 100 korun. Rezervační systém byl spuštěn na webu provozovatele parníků společnosti Rosenberger Lipno LINE.

„Kvůli aktuálním pravidlům se koncertu zúčastní pouze 100 diváků. Proto neváhejte a kupte si vstupenky okamžitě,“ říká Jiří Mánek z Turistického spolku Lipenska, který se stará o propagaci tohoto území a na jehož pozvání umělci na Lipensko míří.

Koncert bude vyvrcholením návštěvy VIP osobnosti českého showbyznysu, které na Lipensku stráví celý týden. Vedle Issy, Maxy, Nývltové a Haricha na Lipensko míří i například Yvetta Blanarovičová nebo Elis Mraz či Felix Slováček. Umělci během celého týdne navštíví klíčové regionální atrakce, které si vyfotí, snímky následně umístí na své profily na sociálních sítích, kde je sledují i stovky tisíc lidí.

„Budou dělat reklamu nejen celému Lipensku, ale názvům obcí, hotelům, penzionům, kde budou spát, památkám, půjčovnám lodí, provozovatelům různých atrakcí i třeba lodní dopravy. Jedná se o moderní a velmi účinnou formu propagace,“ jmenuje Mánek s tím, že cílem akce je pozvat lidi, aby na Lipensku strávili podzim, který zde bývá nádherný.

V pátek a v sobotu 25. a 26.září se zde navíc bude konat balonová fiesta! Pokud bude přát počasí budou horkovzdušné balony startovat v 6:30 z Černé v Pošumaví. „Zatím máme objednáno 50 letenek, těšíme se, že za dva dny poletí 20 balónů,“ uvádí Mánek.

Turistickou sezónu na Lipensku ukončí balónové létání

Program lipenského tripu VIP osobností:
Pondělí 21.7. Lipno nad Vltavou
Úterý 22.7. Splutí Vltavy, Rožmberk nad Vltavou, Vyšší Brod, Čertova stěna, Vítkův hrádek
Středa 23.7 – Frymburk, Dolní Vltavice, Horní Planá.
Čtvrtek – Nová Pec a koncert na parníku Smetana

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Pavel Pechoušek za Turistický spolek Lipenska.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:tsl)