Svátek má: Jindřich

Regiony

Velikost textu:

Jihočeský kraj má smlouvu na dodávku 77 tisíc litrů dezinfekce

Jihočeský kraj má smlouvu na dodávku 77 tisíc litrů dezinfekce

Jihočeský kraj tím pokryje požadavky zdravotníků, sociálních služeb a dopravců. 

Dezinfekce Anti-COVID
2. dubna 2020 - 07:30

Už druhá dodávka dezinfekce Anti-COVID nakoupené z rozpočtu kraje byla v úterý dopoledne přivezena na krajský úřad. Od středy bude postupně distribuována Zdravotnické záchranné službě Jihočeského kraje, lůžkovým zdravotnickým zařízením zřizovaným a založeným Jihočeským krajem a zdravotnickým příspěvkovým organizacím státu. A to v objemu 880 litrů. Dalších 3 225 litrů dostanou během pátku sociální služby.

Bylo rozděleno již 1 758 litrů mezi regionální vlakové i autobusové dopravce včetně MHD v Českých Budějovicích, Strakonicích, Jindřichově Hradci a Táboře. Část dodávky bude směřovat i na obce s rozšířenou působností. V případě potřeby, dle sdělení dodavatelů, může být objednávka dezinfekce opakována.

Počet nemocných s COVID-19 se v Jihočeském kraji zvýšil o dva

„Během středy zásobování dezinfekcí plynule pokračuje, takže bude možno v dohledné době pokrýt všechny požadavky v celkovém objemu 77 tisíc litrů. To máme smluvně zajištěno," uvedla hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a poděkovala za vydatnou pomoc při vykládkách dezinfekce firmě Koh-i-noor a jejím zaměstnancům.

Pro veřejnost je na webu kraje zpřístupněn seznam všech dodavatelů, od nichž lze dezinfekci zakoupit.

Jihočeskénovinky.cz informovala Bc. Hana Brožková za Krajský úřad Jihočeského kraje.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:kú)