Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

Na Zadově upadl muž při vystupování z lanovky, zasahoval vrtulník

Na Zadově upadl muž při vystupování z lanovky, zasahoval vrtulník

Šestačtyřicetiletý muž ve středu odpoledne upadl při vystupování z lanové dráhy ve skiareálu Zadov tak nešťastně, že pro něj záchranáři museli povolat vrtulník.

Ze zásahu
14. února 2020 - 07:30

K nehodě došlo kolem půl druhé a na místo se ihned vypravili dva členové HS. „Pán si po pádu stěžoval na výraznou bolest v kyčli. Vše jsme konzultovali s posádkou sanitního vozu Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, která dorazila k nehodě též. Podle zdravotníků mohlo dojít ke zlomenině v oblasti pánve nebo stehna,“ uvedl Ondřej Zeman, zasahující člen Horské služby Šumava.

Záchranáři zraněného zafixovali do vakuové matrace a šetrně dopravili na stanici HS. „Zde jsme ho spolu se zdravotníky ošetřili a vyčkali na vrtulník Letecké záchranné služby Armády ČR z Bechyně. Tomu se podařilo i přes velice nepříznivé povětrnostní podmínky přistát na ploše stadionu na Churáňově,“ doplnil Ondřej Zeman s tím, že posádka vrtulníku po předání muže transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice v Českých Budějovicích.„K podobným zraněním obvykle dochází přímo na sjezdových tratích, ale uklouznutí na sněhu či ledu není výjimkou. Je zde patrné, že závažné poranění může způsobit i jeden neopatrný krok. Proto upozorňuji návštěvníky hor, aby nepodceňovali patřičnou obuv a byli opatrní za každých okolností,“ varoval Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava. Dodal, že kromě toho by všichni měli dodržovat Desatero FIS pro bezpečný pohyb na zimních horách.

Jihoceskenovinky.cz informoval Radek Zeman, tiskový mluvčí Horské služyby ČR o.p.s. oblast Šumava.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:hs)