Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Přístavek gotického hradního paláce v Písku bude mít novou střechu

Přístavek gotického hradního paláce v Písku bude mít novou střechu

Přístavek gotického paláce píseckého hradu je v současné době ukryt za lešením. Důvodem je oprava jeho střechy spočívající v kompletní výměně starých řezaných šindelů za nové štípané šindele, které vyrobila odborná firma ze smrkového dřeva.

Oprava píseckého hradu
15. června 2021 - 07:30

„Celá plocha střechy bude také ošetřena fermeží, na řadu pak přijdou nezbytné klempířské práce. Oprava vyjde na 798 500 korun bez DPH a realizuje ji písecká firma VERTIGO,“ uvedl Jiří Žáček z odboru investic a rozvoje.

Práce by měly být hotovy do 15. července 2021. Město na tuto akci požádalo o dotaci z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón.Písek k opravě střechy přistoupil na základě odborného posudku, z nějž vyplynulo, že je krytina již na hranici své životnosti a oprava by byla velmi neekonomická. Znalec doporučil zhotovení nové střechy ze štípaného dřevěného šindele. Střešní plášť byl zřejmě z poloviny 90. let minulého století, šindel byl již vyžilý, pokrytý porosty mechů, řas a lišejníků, místy byl i zahnilý a rozpadal se.

Jihoceskenovinky.cz informovala Petra Měšťanová, tisková mluvčí Městský úřad Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:měú)