Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Šedesátiletého řidiče zavalil počišťovací stroj

Šedesátiletého řidiče zavalil počišťovací stroj

Šedesátiletý řidič počišťovacího stroje byl v Železné Rudě v úterý dopoledne zavalen, když vozidlo sklouzlo během prací ze silnice do koryta potoka a převrátilo se.

Počišťovací stroj v korytě potoka
10. června 2021 - 07:30

Horská služba obdržela výzvu od dispečinku linky 155 Plzeňského kraje v půl desáté a na místě byla ve velmi krátkém čase. K nehodě zároveň dorazili policisté, železnorudský Hasičský záchranný sbor a místní dobrovolná jednotka, i sanitka Rychlé zdravotnické pomoci.

„Zraněný muž ležel pod strojem, ale naštěstí v korytu potoka, takže nebyl zcela přimáčknut. Měl bolesti, ale komunikoval s námi. Bohužel se nám nepodařilo jej vyprostit tak, aby nedošlo k dalším zraněním, takže jsme museli počkat na hasičský jeřáb z Klatov,“ uvedl k zásahu Petr Pospíšil ml. z Horské služby Šumava.

Jakmile přijel jeřáb a počišťovací stroj nadzvedl, hasiči a záchranáři muže umístili na tzv. páteřovou desku a šetrně vytáhli z koryta. „Zraněného si ihned převzal lékař vrtulníku Letecké záchranné služby, který k nehodě přiletěl krátce po našem příjezdu. Zjistil, že pán utrpěl mnohačetná poranění hrudníku a dolních končetin, nicméně pánev zůstala bez zranění,“ popsal situaci u nehody Petr Pospíšil ml.

Záchranáři cvičili na Šumavě

Záchranáři pak muže zafixovali do vakuové matrace a naložili do vrtulníku. Ten poté pacienta transportoval k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice v Plzni.

„Dnešní zásah byl jeden z těch, které se přímo netýkají naší běžné činnosti. Máme ovšem smlouvu se Zdravotnickou záchrannou službou, takže působíme i v obcích, kde máme menší dojezdový čas než oni, a zasahujeme tak i u nehod místních obyvatel či lesních a zemědělských pracovníků,“ doplnil Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.


Jihoceskenovinky.cz informoval Radek Zeman,tiskový mluvčí Horské služby ČR o.p.s.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:hs)