Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Setkání hvězd na Lipně vyneslo přes sto tisíc

Setkání hvězd na Lipně vyneslo přes sto tisíc

Kateřina Neumannová, Dominik Hašek, Jiří Ježek, Arnošt Petráček, to je neúplný výčet sportovců, kteří se v rámci Lipno Sport Festu zapojili do charitativní akce Oranžové kolo Nadace ČEZ.

Charitativní Oranžové kolo
25. srpna 2020 - 07:30
(Komerční sdělení)

Minutou své energie přispěli prachatickému Hospici sv. Jana Nepomuka Neumanna a organizaci Pro Arny, která se stará o přípravu na paralympiádu právě tohoto handicapovaného sportovce.

Dokonce fronty zájemců stály před speciálními handbiky umístěnými v rámci atrakcí Lipno Sport Festu. Zájemce o změření sil a zároveň pomoc neziskovým organizacím neodradilo ani mimořádně teplé počasí. A nejen proto, že jen několik desítek metrů od nich byla k dispozici osvěžující hladina lipenské nádrže.

„Zájem byl úžasný, lidi určitě lákalo zkusit, jestli zvládnou to, co známí olympionici. A výsledkem bylo 101 000 Kč pro obě neziskovky. Ne na každého se dostalo, ale v jižních Čechách budou mít ještě možnost v rámci akce Energie pro kulturu,“ dodává za Nadaci ČEZ Petr Šuleř.

Právě charitativní akce se stala neformální společenskou událostí pro řadu známých sportovců. „S Dominikem Haškem i třeba Katkou Neumannovou se znám, několikrát jsme se při různých akcích potkali a tady bylo skvělé a moc si jich vážím. Věřím, že se paralympiáda uskuteční příští rok, jak je plánováno a všechny vybrané peníze půjdou právě na přípravu,“ dodal paralympijský vítěz z Ria Arnošt Petráček.

Jaderné elektrárny posilují ochranu klíčových budov

Dokonce ještě nepatrně vyšší částku získala díky účastníkům lipenského sportovního a kulturního festivalu i druhá nezisková organizace – Hospic sv. Jana N. Neumanna Prachatice. V tomto případě peníze použije na nákup elektrokola, díky kterému se sestry domácího hospice dostanou snáz za svými klienty.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Jihočeskénovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ .

(jv,jihočeskénovinky.cz,foto:ete,p.šuleř)