Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Táborští zastupitelé schválili nově organizované grantové programy

Táborští zastupitelé schválili nově organizované grantové programy

O granty se bude žádat jednotně od 1. do 30. listopadu. Všechny žádosti se budou podávat online.

Tábor
5. září 2020 - 07:30

Táborské zastupitelstvo schválilo na 16. zasedání 31. srpna 2020 nově organizované grantové programy na období let 2021-2025 v oblastech sociálních služeb, školství, sportu, práce s mládeží, životního prostředí, kultury, cestovního ruchu a agendy Zdravého města. Z těchto grantů čerpají spolky, kluby a organizace peníze na svou činnost či akce.

„Snažili jsme se grantový systém nově uchopit, pracovali jsme na něm půl roku v komisích města, tak se zástupci městských odborů. Smyslem bylo vyřizování žádostí sjednotit tak, aby vše bylo pro žadatele přehledné,“ uvedl starosta Štěpán Pavlík.

O granty se bude žádat jednotně od 1. do 30. listopadu, v prosinci žádosti posoudí příslušné komise, aby vždy na začátku nového roku v lednu se hned na prvním zastupitelstvu peníze rozdělili a žadatelé s nimi mohli co nejdříve počítat. Cílem je, aby platila jednotná pravidla. Další ambicí změny bylo zrušit dobíhání s vytištěnou žádostí na podatelnu či na poštu na poslední chvíli.Všechny žádosti se budou podávat online přes webové rozhraní www.taborcz.eu. Žádost se vyplní elektronicky přes internet a odešle se jedním klinknutím přes spisovou službu města. Žadatelé, kteří nemají tolik zkušeností s prací na počítači, mohou využít rad a pomoci úředníků.  

Jihočeskénovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák, mluvčí MěÚ Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:arch.měú)