Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

Výstavy v písecké Sladovně zabírají rekordní plochu

Výstavy v písecké Sladovně zabírají rekordní plochu

V největší galerii pro děti a jejich dospělé v ČR, písecké Sladovně, najdete řadu výstav pro děti všech věkových kategorií.

Sladovna Písek
11. srpna 2022 - 07:30

Momentálně zabírají tamní projekty největší plochu v celé historii instituce: díky neobyčejné výstavě Jan A jaK dál, která je koncipovaná jako cesta galerií, byly divákům otevřeny i běžně nepřístupné prostory. Putují tak například po vedlejším schodišti nebo nahlédnou do dosud nezrekonstruovaných částí budovy. Oficiální výstavní prostory o celkové rozloze 2,500 m2 jsou plně obsazené, po přičtení plochy, kterou zabírá nejnovější dočasná výstava si tak návštěvníci mohou užít bezmála 3000 m2 prostoru pro hru, objevování a zkoumání světa.

Výstava Jan A jaK dál nechává zaznít momenty ze života Jana Amose Komenského a umožňuje návštěvníkům porovnat je se sebou samým. „Asi každý má ze školy zafixovanou sochu Komenského stojící kdesi ve foyer. My se snažíme o to, aby ho dospělí i děti zkusili opravdu poznat, uvědomili si, že ten fousatý starý pán byl také někdy dítětem, že jeho myšlenky sepsané před několika sty lety stále rezonují a mohou být přínosné,“ vysvětluje jeden ze sedmi tvůrců výstavy a ředitel Sladovny Adam Langer.

„Snažíme se děti oslovit a zprostředkovat jim poznání živou formou. O Komenském si můžete číst, učit se fakta, ale ve Sladovně vám umožní něco zažít, vnímat to téma více smysly, něco se naučit prožitkem a možná se i nechat inspirovat,“ dodává další autorka, dramaturgyně a režisérka Dominika Špalková. Výstava určená pro děti od 6 let i dospělé.

Kromě toho si mohou rodiny užít klasické výstavní projekty jako je nejnavštěvovanější Mraveniště, Pilařiště pro nejmenší nebo Hnízdo ilustrace pro začínající i zkušené čtenáře. V Animáriu, které nabízí dvě profesionálně vybavená animační studia a zkušeného lektora, se pak naučí hrou a zábavnou formou základům animace každý, bez ohledu na věk nebo technické dovednosti. Do konce srpna mají menší děti možnost ocitnout se v rámci výstavy Zachuchleno ve světě postavičky z oceňované počítačové hry CHUCHEL. Dospělí pak mohou navštívit stálou výstavu o ilustrátorovi a píseckém rodákovi Radku Pilařovi nebo Malou galerii, kde momentálně vystavuje mladá umělkyně Marie Štindlová s projektem Sutiny zní bzukotem včel.I v druhé polovině léta má Sladovna otevřeno denně v časových blocích od 9 do 18 hodin, z kapacitních důvodů je lepší si zarezervovat vstupenku předem na webu www.sladovna.cz.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Karolína Voráčková za Sladovnu Písek o.p.s.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:sladovna)Důvěřujete vládě Petra Fialy?

Ano
transparent.gif transparent.gif
38%
Ne
transparent.gif transparent.gif
62%