Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Ženou regionu se za Jihočeský kraj stala Hana Korčáková

Ženou regionu se za Jihočeský kraj stala Hana Korčáková

Držitelkou ocenění Žena regionu se za Jihočeský kraj stala ředitelka českobudějovického Domu dětí a mládeže Hana Korčáková.

Ženou regionu
17. září 2020 - 07:30

Vítězkou letošního jedenáctého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Jihočeský kraj stala Hana Korčáková. Ředitelka českobudějovického Domu dětí a mládeže, který nabízí mnoho kroužků a aktivit pro děti z ČB i širokého okolí. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek z Jihočeského kraje nejvíce hlasů.

Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo v pondělí 7. září v Českých Budějovicích. Ocenění Haně Korčákové předala za přítomnosti zástupců soutěže výkonná ředitelka projektu Žena regionu Marie Heřmánková. Slavnosti byly přítomny také finalistky regionálního kola.

„Jsem velice rád, že se projekt Žena regionu letos vyhlašuje na jihu Čech již popáté. A to i navzdory ztíženým podmínkám způsobených koronavirovou pandemií. Chtěl bych všem milým oceněným účastnicím poděkovat za to, jak obdivuhodně dokážou skloubit péči o rodinu, pracovní povinnosti a navíc ještě nezištně pomáhat druhým. A tím i celé společnosti,“ uvedl první náměstek hejtmanky Josef Knot.

Vítězka ceny Žena regionu v Jihočeském kraji, Hana Korčáková je ředitelkou českobudějovického Domu dětí a mládeže, který nabízí mnoho kroužků a aktivit pro děti z ČB i širokého okolí. Hanka nejen DDM řídí, ale stále aktivně a nadšeně s dětmi pracuje. Zároveň je členkou týmu, který připravuje Biologickou olympiádu pro žáky z celé republiky. Za Hankou se táhne nesmazatelná stopa v jihočeském sportu. Je zakladatelkou a prezidentkou softballového klubu Žraloci Ledenice, který triumfuje v nejvyšších soutěžích. Vše začalo v roce 1999 na výpravě přírodovědného oddílu, na který Hanka přinesla vypůjčenou softbalovou rukavici. Všechny nadchla, zapojila celou rodinu, naučila se pravidla, zakládala jednotlivé týmy, postavila hřiště, zajistila jeho osvětlení. A dokázala získat pro Ledenice i pořadatelství Mistrovství Evropy mužů 2020. Hanka miluje hory, ale nejezdí tam sama. Pro děti, softbalisty, jejich rodiče a další přátele pořádá menší i velké výlety např. 2018 Putování Polské Tatry, 2019 Slovinské Alpy a Triglav. A když se vrátí, jedou na vodu, třeba loni na Sázavu. A v zimě se všichni těší na tradiční ledenický Maškarní ples. Každoročně organizuje pro ledenické občany i letní kino na hřišti, kde pravidelně promítá filmy a je také starostkou TJ Sokol Ledenice.

Hana Korčáková postupuje do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 12. října 2020 v Senátu Parlamentu ČR.Celostátní soutěž Žena regionu je určena všem ženám, jež svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Soutěž se koná pod záštitou Senátu Parlamentu České republiky, Asociace krajů ČR a Ústeckého kraje. Vyhlašovatelem soutěže je od roku 2009 společnost Prime Communications, s. r o.

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Radek Šíma za Krajský úřad Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:kú)