Svátek má: Zuzana

Zprávy

Velikost textu:

Putin rozesmál americkou novinářku vtipem o obyvatelích Sibiře

Putin rozesmál americkou novinářku vtipem o obyvatelích Sibiře

Ruský prezident Vladimir Putin, který rád situaci odlehčuje anekdotou, rozesmál vtipem o Sibiři americkou novinářkou Hadley Gambleovou.

Vladimir Putin a Hadley Gambleová
18. října 2021 - 03:20

Video z krátkého rozhovoru mezi novinářkou a Putinem bylo uvedeno v programu „Moskva. Kreml. Putin“ na kanálu „Rusko 1“ .

Hlava státu a televizní moderátorka se navzájem pozdravily v zákulisí mezinárodního fóra Russian Energy Week, které moderuje Gambleová.

 „Ahoj! Rád tě vidím! Vypadáš skvěle. Jak se cítíš?“ zeptala se novinářka Putina.

V odpovědi  jí Putin poděkoval za to, že přišla.

Gambleová se pak zeptala, jestli je prezidentovi zima. Dívka byla oblečená v šatech s odhalenými rameny a vysvětlila, že do Ruska přiletěla z Abú Zabí, kde bylo mnohem tepleji. Počasí se jí proto zdálo chladné.

„Na Sibiři se říká, že Sibiřani nejsou ti, kteří se nebojí mrazu, ale ti, kdo se teple oblékají," řekl Vladimir Putin s úsměvem.

„To jsem nevěděla," přiznala se Američanka.

Od 13. do 15. října se v Moskvě konalo mezinárodní fórum „Týden ruské energie“. Na plenárním zasedání promluvil Vladimir Putin.

Připomeňme, že lidé kolem ruského prezidenta také rádi vtipkují. Ministr obrany Ruské federace Sergej Šojgu tedy odpověděl na slova prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského o Krymu starou oděskou anekdotou .

A šéf Roscosmosu Dmitrij Rogozin řekl o Gagarinovi svou oblíbenou anekdotu .

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)